ساعت به وقت تهران


۲۳:۳۲
ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه: 8 - 20
جمعه: وقت آزاد

پیشنهاد عکس العملی عالمانه به رفتاری ظالمانه چند روز پیش در نیمه آذرماه ۹۶ رئیس جمهور آمریکا طی فرمانی از به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی خبر داد. رفتاری ظالمانه که قلب هر انسان عدالتخواه و هر مسلمان آزاده ای را به درد می آورد. اما عکس العمل مسلمانان به این […]

پیشنهاد عکس العملی عالمانه به رفتاری ظالمانه
نوشته شده توسط : سپهر محمدی | در تاريخ : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ | ساعت : ۹:۰۹ ق.ظ

پیشنهاد عکس العملی عالمانه به رفتاری ظالمانه

چند روز پیش در نیمه آذرماه ۹۶ رئیس جمهور آمریکا طی فرمانی از به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی خبر داد.

رفتاری ظالمانه که قلب هر انسان عدالتخواه و هر مسلمان آزاده ای را به درد می آورد.

اما عکس العمل مسلمانان به این رفتار ظالمانه حداقل تاکنون چیزی جز رفتاری انفعالی نبوده است.

به عنوان یک فعال صنعت بلاکچین ایران و به عنوان یک ایرانی و مسلمان، پیشنهاد می کنم با توجه به رشد تکنولوژی مالی و جریحه دار بودن احساسات مسلمانان منطقه و جهان از این موضوع و تداوم سیطره ظالمانه دلار آمریکا و چاپ بی رویه دلار آمریکا موارد زیر در دستور قرار گیرد:

  • واحد پولی رمزینه با پشتوانه طلا توسط دولت جمهوری اسلامی ایران صادر و معرفی گردد.
    نه بیت کوین و نه ارز ملی رمز نگاری شده کارایی که واحد پولی با پشتوانه طلا خواهد داشت نمی تواند داشته باشد.
    هر واحد پولی می تواند معادل یک گرم طلا باشد و تا دهها رقم اعشار قابل کوچک شدن باشد.
  • علنا اجازه بازرسی های بی طرف برای کسب اطمینان از وجود طلای معادل به عنوان پشتوانه این واحد پولی داده شود.
  • صدور و گسترش این واحد پولی می تواند افرادی که مایل به نگهداری طلا هستند را به راحتی به خود جلب کند، و به دلیل افزایش دائمی نرخ طلا نسبت به دلار آمریکا و راحتی نقل و انتقال این واحد پولی و امکان انتقال آن بدون نیاز به شبکه بانکی، و همچنین اسلامی بودن آن، اقبال عمومی به این واحد پولی بسیار فراوان خواهد بود و منجر به گسترش سریع این واحد پولی در کشورهای منطقه که به خصوص شبکه بانکی قوی ندارند مثل عراق و افغانستان و سوریه و یمن، و غیر آنها خواهد شد.
  • با گسترش اقبال به این واحد پولی هم ذخیره طلای پشتوانه این واحد پولی افزایش می یابد که از جهت امنیت ملی مهم است و هم با سیطره دلار آمریکا مقابله خواهد شد که حتی ممکن است در دراز مدت باعث سقوط واحد پولی بی پشتوانه آمریکا گردد.
  • نقل و انتقال راحت این واحد پولی و امکان انتقال آن بدون نیاز به شبکه بانکی منافع ملی زیادی خواهد داشت که دور زدن تحریمهای ظالمانه ایالات متحده آمریکا تنها یکی از آنها خواهد بود.

امید که این عکس العمل عالمانه و استراتژیک در مقابل رفتار ظالمانه و جاهلانه قدرتهای سلطه گر، در دستور کار قرار گیرد و از هژمونی و نفوذ اقتصادی آنها در دراز مدت بکاهد.

با احترام فراوان
سپهر محمدی
مدیرسایت کوینکس

نظرات